Müze Kart Pamukkale’de Geçerli mi?

Pamukkale Haz 02, 2023 Yorum yok

Üç tarafı denizlerle çevrili olan Türkiye’nin, doğal güzellikleri ve deniz ve güneş turizmi dışında, müze ve örenyerlerinin gezilerek ziyaret edilmesi en çok talep gören konulardan birisi. Öyle ya, Pamukkale Travertenlerini gördükten sonra, tarihe meraklı olanlar ve antik uygarlıkların kalıntılarını görmek isteyenler,  Hierapolis, Laodikya veya Tripolis antik kentlerini elbette ziyaret etmek isteyebilir. Türkiye genelinde her ziyaret edilen müze veya örenyerinde ayrı giriş ücreti vermektense 1 yıl geçerli olan ve daha avantajlı bir fiyatla, gezginlerin harcadıkları paradan tasarruf sağlayan Müze Kart faydalı ve değerlendirilmesi gereken bir uygulama olarak karşımıza çıkıyor.

Denizli Hierapolis Örenyeri ve Laodikya Örenyeri Giriş Ücreti Müze Kartsız Ne Kadar?

2023 yılında müze kartı olmadan Hierapolis Örenyerine giriş ücreti 400 TL, Laodikya Örenyerine giriş ücreti ise 150 TL olarak belirlenmiştir. Her iki örenyeri ziyaret edilmek istendiğinde kişi başı 550 TL gibi bir ücret ödenecek, ailecek yapılacak ziyaretlerde bu rakam katlanacaktır.

Müze Kart Nedir?

Müze Kart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından uygulamaya konularak satışı yapılan Türkiye genelindeki müze ve örenyerlerine 1 yıl boyunca giriş hakkı tanıyan avantajlı bir karttır.

Müze Kart Nerelerde Geçerli Değil?

Müze Kart bazı müze ve örenyerlerinde geçerli olmuyor. Bu yerlere giriş için ayrıca giriş ücreti alınıyor. Topkapı Sarayı Harem Dairesi, Aya İrini Anıtı, Efes Örenyeri Yamaçevler , Göreme Açıkhava Müzesi içerisinde bulunan Karanlık Kilise, Sedir Adası ve İstanbul Sinema Müzesinde Müze Kart geçerli değil. Güncel listeye buradan göz atabilirsiniz.

Müze Kart Ücreti Ne Kadar?

Müze Kart’ın satış fiyatı Türk vatandaşları için 60 TL’dir.

Müze Kart Pamukkale’de Geçerli mi?

Müze Kart Pamukkale Örenyerine (Hierapolis Örenyeri) ve Laodikya Örenyerine girişlerde geçerlidir. Normalde her iki örenyerini kişi başı 550 TL’ye ziyaret edebilecekken, müze kart ile 60 TL’ye ziyaret edebilirsiniz. Laodikya Antik Kenti, Pamukkale yolu üzerinde ve yakın bir konumda olduğundan Pamukkale ziyareti esnasında ziyaret edilmesini tavsiye ediyoruz.

İlginizi Çekebilir:  Pamukkale Otelleri: Sıcak Su Havuzları ve Doğal Güzelliklerin Buluştuğu Tatil

Müze Kart Pamukkale’de Nereden Alabilirim? Müze Kartı Hemen Kullanabilir miyim? 

Denizli Pamukkale’de Hierapolis Örenyeri ve Laodikya Örenyeri girişinde 2 noktadan kimlik kartı ile müze kart satın alabilirsiniz. Türkiye genelinde 72 noktada müze kart satışı yapılmaktadır.

Müze Kart Mobil Uygulama Var mı?

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın geliştirdiği Türkiye’nin Müzeleri uygulaması’na kullanarak üye olup, Pamukkale ve Laodikya girişinde, uygulama üzerinden oluşturulan karekod ile müze kartı hemen kullanabilirsiniz. Müze Kart Mobil uygulamasının kullanılmaması halinde, Müze Kart posta yoluyla adresinize gönderilmektedir.

Görüleceği üzere, Müze Kart gerek Pamukkale için gerekse Türkiye’de bulunan diğer örenyerlerinin ziyaret edilmesinde tasarruf sağlayan ve kullanışlı bir uygulamadır. Müze Kart Türkiye geneli satış noktalarına linkten ulaşabilirsiniz.

Yorum yok

Yorum yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir