Pamukkale Giriş Ücreti 2023

Denizli Nis 18, 2023 Yorum yok

Beyaz cennet Pamukkale’ye her yıl milyonlarca yerli ve yabacı turist akın etmektedir. Yerli ve yabancı turistler tarafından daha çok günü birlik ziyaret edilen Pamukkale Travertenleri ve Hierapolis Antik Kenti’ne girişte Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın belirlediği giriş ücreti alınmaktadır. İçerisinde Pamukkale Travertenlerinin yanı sıra Hierapolis Antik Tiyatrosu, Antik Havuz, Hierapolis Arkeoloji Müzesinin yer aldığı ören yerine bu giriş ücreti ödenerek giriş yapılabilmektedir. Pamukkale’yi bütün güzellikleriyle görmek isteyenler Pamukkale giriş ücretinin güncel fiyatını sorgulamaktadır. Genellikle aile olarak yapılacak ziyaretlerde ören yeri giriş ücretleri yüksek rakamlar tutabilmektedir.

Pamukkale Girişinde Müze Kart Kullanabilirsiniz

2023 yılında Pamukkale giriş ücreti 400 TL olarak belirlenmiştir. Pamukkale ve Laodikya girişinde Müzer kart satış noktaları bulunmakta olup, Müze kart ile de bu örenyerlerine daha uygun fiyatla giriş yapılabilmektedir. MüzeKart’ın fiyatı Türk vatandaşları için 60 TL’dir. Pamukkale örenyerine girişler hergün açıktır ve kapalı gün bulunmamaktadır. 18 yaş altındaki öğrenciler, 65 yaş üstü vatandaşlar için giriş ücretsizdir.

Türkiye’nin en çok ziyaret alan doğal güzelliklerinden biri olan beyaz cennet Pamukkale’yi müze kart ile daha uygun bir ücretle ziyaret etme fırsatı bulabilirsiniz.

Pamukkale Açılış-Kapanış Saatleri:

Açılış Saati: 08:00
Kapanış Saati: 20:00
Gişe Kapanış Saati: 19:30

İlginizi Çekebilir:  Denizli Pamukkale Kamu Misafirhaneleri

Yorum yok

Yorum yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir